AKTUALNOŚCI

 
 
Obraz Dagmara Ewertowska
Sukces PCK
Napisane przez: Dagmara Ewertowska ( środa, 23 marzec 2016, 23:15 )
 

 

Sukces gimnazjalistki z Jasienicy

 

                                        

 

 

W dniu 18.03.2016 r. odbył się w Katowicach Okręgowy Etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, na którym rejon Bielska-Białej PCK reprezentowała Jagoda Bocian uczennica Gimnazjum w Jasienicy. Jagoda zajęła I miejsce i będzie reprezentować Okręg Katowice PCK na szczeblu krajowym w Warszawie w dniach 9-11 czerwca 2016 r.

Jagoda po wygraniu etapu szkolnego zakwalifikowała się do etapu rejonowego olimpiady, który przeszła pomyślnie i awansowała do etapu okręgowego. Ten etap wymagał przeprowadzenia akcji prozdrowotnej i wysłania na konkurs sprawozdania z przeprowadzonej akcji. Wraz grupą członków PCK w naszej szkole pod kierunkiem opiekuna pani Barbary Mierzejewskiej przygotowała akcję pod hasłem „Bądź panem Internetu nie sługą”, którą objęto nie tylko uczniów naszej szkoły lecz również ich rodziców. Pomysł na akcję spodobał się komisji nie tylko ze względu na sposób jej przeprowadzenia ale również ze względu na aktualność problemu wynikającego z upowszechniania się różnych środków multimedialnych i ich wpływu na życie ludzi.

Za tę akcję nasze gimnazjum otrzymało maksymalną ilość punków. Drugą część tego etapu stanowił test składający się z 40 pytań. Suma punktów dała Jagodzie I miejsce.

Nasza szkoła już po raz czwarty reprezentowała rejon Bielsko-Biała na Etapie Okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Katowicach. Najwyższe miejsca jakie do tej pory zajęliśmy to trzecie i czwarte.

 

Barbara Mierzejewska