AKTUALNOŚCI

 
 
Obraz Piotr Kliber
Coca-Cola Cup 2016 - dziewczęta
Napisane przez: Piotr Kliber ( środa, 6 kwiecień 2016, 20:49 )
 

 

Dnia 31.03.2016r (czwartek) w Rudzicy na orliku odbyły się kwalifikacje, etap 1 rozgrywek żeńskich do Coca Cola Cup 2016. Wzięło w nim udział 6 gimnazjów:

grupa Q: Jasienica, Rudzica, Bielsko-Biała nr 11,

grupa R: Strumień, Bielsko-Biała nr 22, Bielsko-Biała nr 8

  

Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Krehut, Vanessa Ta Van, Karolina Rzeźniczak, Natalia Włodarczyk, Kinga Lorek, Wiktoria Kliber, Wiktoria Kocurek, Martyna Kłoda, Izabela Łoboz, Klaudia Szczypka.

 

1 kolejka

Bielsko-Biała nr 22 - Bielsko-Biała nr 8 - 3:1

Jasienica - Bielsko-Biała nr 11 - 3:1

W tym meczu jedna z zawodniczek Klaudia Szczypka doznała kontuzji kolana, po wykonaniu nieudanego zwodu, w wyniku czego resztę rozrywek spędziła na ławce rezerwowych. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do formy.

Bramki strzeliły: Natalia Włodarczyk, 2xKlaudia Szczypka.

2 kolejka

Strumień - Bielsko-Biała nr 8 - 5:0

Rudzica - Bielsko-Biała nr 11 - 6:0

3 kolejka

Strumień - Bielsko-Białą nr 22 - 1:0

Rudzica - Jasienica - 2:0, dla nas niestety porażka

Gra o ll miejsce

W grze o ll miejsce walczyły dziewczęta z Jasienicy i ze Strumienia. Walkę wygrała Jasienica z wynikiem 3:1, bramki strzeliły Martyna Kłoda i 2xNatalia Włodarczyk. Bardzo dobrze spisywała się bramkarka Izabela Łoboz która wybroniła zagrażające utratą bramki strzały przeciwnika oraz Wiktoria Kocurek, która wyrzucała dalekie auty, z których wpadały gole. Wszystkie nasze dziewczyny spisywały się znakomicie. Podziękowania należą się przede wszystkim panu Damianowi Zdolskiemu, który znalazł czas aby z nami przyjechać i starał się  poprawiać nasze błędy, dzięki temu dostałyśmy się do 2 etapu Coca Coli Cup.

Finał kwalifikacji

Do finału kwalifikacji dostały się gimnazja z Rudzicy i Jasienicy, które stoczyły ze sobą ostatnią grę. Gra skończyła się wynikiem 3:1, bramkę strzeliła Natalia Włodarczyk z rzutu karnego. Mecze trwały po 2x10 min ze zmianą połowy. 1 i 2 miejsce przechodzi do dalszego etapu.

Podsumowanie

1 miejsce Gimnazjum nr 52 w Rudzicy

2 miejsce Gimnazjum w Jasienicy

3 miejsce Gimnazjum w Strumieniu

4 miejsce Gimnazjum nr 22 z Bielska-Białej

5 miejsce Gimnazjum nr 8 z Bielska-Białej

6 miejsce Gimnazjum nr 11 z Bielska-Białej

 

 

Dziękuje za uwagę, zdarzenie zrelacjonowała Natalia Włodarczyk.