AKTUALNOŚCI

 
 
Obraz Piotr Kliber
KUBA – RELACJA Z PODRÓŻY
Napisane przez: Piotr Kliber ( poniedziałek, 13 czerwiec 2016, 00:22 )
 

16 maja 2016 r. w naszej szkole zagościła pani Jolanta Babiarczyk, która przedstawiła nam relacje ze swojej wyprawy do Kuby. Grupa trzech osób w okresie od 7 do 28 listopada 2013r. podróżowała po tym wyspiarskim kraju, położonym w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim.

Miejsca, które zwiedzili to: Hawana, Dolina Viniales - gdzie znajdują się plantacje trzciny cukrowej, Półwysep Zapata - słynna Zatoka Świń Cienfuegos, Trynidad - wpisany na listę Unesco, Santiago de Cuba - gdzie być może przebywa Fidel Castro, El Cobre - to taka nasza Częstochowa, gdzie mieszkał Jan Paweł II podczas pobytu na Kubie w 1998 r. (jako pierwszy papież w historii przyleciał na Kubę), Guantanamo (administrowane przez Stany Zjednoczone więzienie), Baracoa - tutaj w 1492 przypłynął Krzysztof Kolumb, Guardalawaca, Varadero.

Dzięki prezentacji zdjęć dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat środowiska przyrodniczego oraz życia ludności w tym odległym kraju. Dziękujmy pani Jolancie Babiarczyk za ciekawą relację z wyprawy.

Dorota Łyś