AKTUALNOŚCI

 
 
Obraz Piotr Kliber
Trening z Kuloodpornymi!
Napisane przez: Piotr Kliber ( niedziela, 11 grudzień 2016, 22:44 )
 

Kuloodporni Bielsko - Biała to drużyna piłki nożnej osób po amputacjach i z wrodzonymi wadami kończyn.
(AMP Futbol, Ekstraklasa)

    

 

Dnia 26.11.2016 sportowcy naszej szkoły wraz z trenerem Damianem Zdolskim mieli zaszczyt wziąć udział w treningu z drużyną Kuloodporni Bielsko- Biała. O godzinie 9:15 zebraliśmy się pod szkołą skąd udaliśmy się na orlik przy ul. Piastowskiej. Na miejscu przywitała nas radość i otwartość zawodników z Bielska, co szybko udzieliło się naszym chłopakom. Zanim rozpoczęła się rozgrzewka, trenerzy gospodarzy podkreślili, że nie nauczą nas niczego nowego, ale pokażą piłkę nożną z ich własnej perspektywy. Następnie każda z grup poprowadziła 10 minutową rozgrzewkę, po której wszyscy zostali wymieszani i ćwiczyli różnego rodzaju schematy i podania. To pokazało, że mimo różnic w warunkach fizycznych zarówno nasi chłopcy jak i "Kuloodporni" świetnie sobie radzą.

    

 

Około 11:00 rozpoczął się sparing. Jasieniczanie podzieleni na dwie grupy zagrali przeciwko gospodarzom 3 x 20 min. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i na wysokim poziomie. Dla piłkarzy oprócz wyniku liczyła się dobra zabawa, której nie brakowało. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. (w karnych 4:2 dla Jasieniczan). Bramki dla naszej ekipy zdobyli Daniel Kocemba oraz Dawid Kołodziejczyk, natomiast dla ekipy z Bielska - Mariusz Krzempek oraz Bartek Łastowski. Warto podkreślić, że 19-letni Bartek jest jednym z najlepszych AMP futbolistów na świecie. O jego zaangażowanie zabiegał również aktualny Mistrz Turcji - Osmanlispor. Strzelił aż 36 bramek dla Reprezentacji Polski. Te sukcesy pokazują, jak wielkim wzorem Bartek może być dla innych, również pełnosprawnych piłkarzy. Trening zakończył się o godz. 12:00, po wszystkim wróciliśmy do domu.

    

 

Spotkanie z tak fantastycznymi ludźmi nauczyło nas, że należy cieszyć się życiem, czerpać z niego wszystko co najlepsze. Chłopaki pokazali nam, że ich niepełnosprawność nie jest ograniczeniem i mimo przeciwności losu z uśmiechem dążą do spełnienia swoich marzeń, starając się z dnia na dzień rozwijać swoje umiejętności. Ich zaciętość i wola walki zaimponowała nam i nauczyła pokory. Zachęcamy wszystkich do kibicowania Bielskiej ekipie i mamy nadzieję, że to nie ostanie nasze spotkanie!

Ewelina Kidoń i Klaudia Guzdek

zdjęcia: Bart FotoSport