AKTUALNOŚCI

 
 
Obraz Piotr Kliber
25 Finał WOŚP
Napisane przez: Piotr Kliber ( środa, 5 kwiecień 2017, 23:36 )
 

25 Finał WOŚP kolejną szansą dla najmłodszych i seniorów

Dnia 15.01.2017 r. po raz 15 w Gimnazjum w Jasienicy odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Tym razem zebrane pieniądze zostały przeznaczone na ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. O godzinie 15:00 powitała zebranych pani dyrektor Gimnazjum w Jasienicy, Dorota Pękala, a prowadzące koncert Kasia, Wiktoria, Dominika i Michalina przedstawiły historię i program naszego koncertu. Swoją obecnością jak co roku zaszczycił nas Wójt Gminy Jasienica pan Janusz Pierzyna, który dokonał uroczystego otwarcia koncertu. Od początku można było odczuć miłą atmosferę, która towarzyszyła nam do samego końca. Porządku bacznie pilnowała pani dyrektor.

Do dyspozycji gości przybyłych na WOŚP były m.in. stoisk z ciastami, możliwość zakupienia cegiełek nagrodami, a dla szukających mocnych wrażeń - wyjście na ściankę wspinaczkową. Każda osoba, która wrzuciła darowiznę do puszki, dostała serduszko - symbol corocznej akcji. Jako pierwsze zaprezentowały się nasze koleżanki w występach wokalnych a następnie wspaniałe pokazy zaprezentowała grupa tańca nowoczesnego działająca przy GOK w Jasienicy. Ich występy przykuły uwagę zgromadzonych widzów i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Potem zaczęła się sprzedaż darów od sponsorów w formie licytacji. Kolejną atrakcją był występ BIG BAND-u, działającego przy naszym gimnazjum pod batutą pana Stanisława Urbana, który jak zwykle, zachwycił wszystkich zebranych różnorodnością prezentowanych utworów, pozwolił oderwać się choć na chwilę od codziennych trosk. Następnie występ taneczny utalentowanych uczennic naszego gimnazjum, które pokazały wielkie show oraz wyjątkowy występ wokalny absolwentki Marty Pękali, która zaprezentowała się w kilku utworach. Nasza koleżanka Marzena Biesok wygłosiła prelekcję o smogu i jego wpływie na zdrowie ludzi. Następnie wysłuchaliśmy trzech piosenek, pięknie zaśpiewanych przez nasza absolwentkę Anetę Krehut, obejrzeliśmy występ taneczny grupy ze Szkoły Tańca CUBANA z Bielska – Białej. Po tańcu przyszedł czas na kolejny występ wokalny. Małgorzata Gaik i Robert Gajny zaśpiewali nam dwie piosenki. Następnie wystąpił kwintet instrumentów dętych składających się z uczennic z naszej szkoły.

W czasie całej imprezy można było kupić przepyszne ciasta przekazane przez rodziców naszych uczniów i sponsorów oraz napoje, a także cegiełkę z niespodzianką od sponsorów na rzecz WOŚP. Podczas naszego koncertu można było wrzucić do skarbonek pieniądze, które zbierały wolontariuszki działające w szkolnym Kole PCK i Samorządzie Szkolnym : Julka, Angelika, Klaudia oraz Ewelina. Gościliśmy również przedstawicieli bielskiego Sztabu WOŚP – Grupa Ratownictwa PCK z Bielska - Białej, pod który nasza szkoła podlegała. Na zakończenie oddano głos pani dyrektor Dorocie Pękali, która podziękowała wszystkim za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu koncertu.

 

Na uwagę zasługuje fakt, ze w programie tegorocznego 25 finału w większości wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W zbiórce pieniędzy na szczytny cel uczestniczyli również nauczyciele i rodzice, obsługując i pomagając w przygotowaniu tej imprezy. Misja ludzi dobrej woli osiągnęła swój cel. Zebraliśmy rekordową sumę 10 252,80 zł! Tegoroczny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był bardzo udany. Takie imprezy charytatywne są bardzo dobrą okazją, aby pomóc ludziom, którzy najbardziej pomocy potrzebują. Oby więcej takich akcji.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i młodzież Gimnazjum w Jasienicy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję i pomogły w organizacji XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. SIE MA!!!

autorki tekstu: J. Zemlik i A. Bożek