AKTUALNOŚCI

 
 
Obraz Piotr Kliber
Jasienickie rekiny biznesu w Warszawie
Napisane przez: Piotr Kliber ( środa, 5 kwiecień 2017, 23:41 )
 

W dniu 22 marca 2017 r. pięciu uczniów z Gimnazjum w Jasienicy – Klaudia Nowak, Aldona Żur, Konrad Gumoś, Kacper Jasiński oraz Jan Kawaler wzięło udział w niecodziennych rozgrywkach MetLife LifeChanger Cup zorganizowanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uczniowie wraz z opiekunem p. Ksenią Sobańską sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości w Banku Landaua w Warszawie. Niesamowitych emocji uczestnikom spotkania dostarczyła gra na giełdzie. Bardzo szybko należało dostosować się do panującego stanu gospodarki i podjąć właściwe decyzje. Gra wymagała również współpracy w zespole i dobrego zorganizowania sie grupy osób. Podczas gry ekonomicznej uczniowie poznali tajniki prowadzenia własnego przedsiębiorstwa zmierzyli się z prawami popytu i podaży a także silną konkurencją ze strony kolegów. 

Oprócz zaciętej rywalizacji na gimnazjalistów czekały liczne atrakcje - odwiedzili Park Miniatur a także poznali tajemnicze zakamarki przedwojennego banku „Wilhelm Landau". Najciekawszą atrakcją było zadanie wydostania się z zamkniętego pokoju (Escape Room), gdzie przez 60 min. uczestnicy rozwiązywali zagadki oraz korzystali ze wskazówek ukrytych w licznych skrytkach i schowkach.

 

Dwudniowy wyjazd do Warszawy gimnazjaliści z Jasienicy zapamiętają jako pouczającą wyprawę w świat biznesu. Program MetLife LifeChanger dostarczył im możliwość praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Jasieniccy uczniowie nawiązali nowe znajomości i mogli porównać swoje umiejętności z innymi uczestnikami z całej Polski. Każdy z uczniów otrzymał od firmy Met Life dyplom i upominek - kamerę sportową.


Ksenia Sobańska