AKTUALNOŚCI

 
 
Obraz Piotr Kliber
Konkurs filmowy
Napisane przez: Piotr Kliber ( piątek, 12 maj 2017, 00:12 )
 

W styczniu 2017 otrzymaliśmy jako szkoła zaproszenie do udziału w konkursie filmowym, ogłoszonym przez Ambasadę USA, Fundację "Elektrownia Inspiracji" oraz Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej. Zadanie skierowane było do wszystkich pomysłowych i kreatywnych uczniów i polegało na nakręceniu krótkiego, 3 minutowego filmu. Filmik miał obrazować bariery, jakie uczniowie zaobserwowali w swojej najbliższej przestrzeni, a które utrudniają życie osobom z niepełnosprawnościami. Zespoły uczniowskie mogły do współpracy w tworzeniu materiału zaprosić również osoby z niepełnosprawnościami i/lub seniorów z ich najbliższego otoczenia, gdyż bezpośrednie relacje pozwalają najlepiej poznać potrzeby tych osób. Zaproszone do współpracy osoby z ograniczeniami sprawności nie musiały posiadać statusu ucznia.

Ostatecznie realizacji tego niełatwego zadania podjęła się grupa trojga uczniów klasy 2d, Martyna Gajda, Kordian Pagórski oraz Adam Bylok. Stanęli w szranki z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski i nagrali filmik.

Chociaż nasi uczniowie nie zajęli tym razem miejsca na podium, to jednak ich udział został doceniony przez organizatorów konkursu. Otrzymali dyplomy i upominki, a także, co jeszcze cenniejsze, nauczyli się patrzeć na innych ludzi i dostrzegać ich potrzeby.

Anna Szymkowiak