NASZE OSIĄGNIĘCIA

Nasze Sukcesy i Osiągnięcia


Chłop
ROK SZKOLNY 2015/2016


Sukcesy naukowe:
  • W IV Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Marek Badura zajął I miejsce
  • W Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz” Urszula Donocik zdobyła tytuł finalisty.
  • W ogólnopolskim konkursie matematycznym "Alfik" Mateusz Waliczek otrzymał wynik bardzo dobry
  • W XII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Człowiek a środowisko” w kategorii prac multimedialnych Dominik Skoczylas zajął III miejsce
  • W XII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Człowiek a środowisko” w kategorii prac literackich Daria Ferrara zajęła II miejsce
  • W Rejonowym Finale Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Jagoda Bocian zajęła I miejsce, w finale na szczeblu okręgowym również zajęła miejsce I, w XXV finale ogólnopolskim, który odbył się w Warszawie ostatecznie zajęła 8 miejsce.
  • Nasze gimnazjum przystąpiło do międzynarodowego egzaminu TOEFL Junior, złoty certyfikat otrzymał Jakub Klajmon i Julian Kominiak
  • W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej organizowanej przez „Olimpus” Jonasz Kuminek otrzymała tytuł Laureata
  • Do II etapu konkursu języka angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych, który jest organizowany przez ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej zakwalifikowali się Jakub Klajmon, Aneta Krehut , Jakub uzyskał tytuł finalisty
  • W Międzynarodowym konkursie z języka angielskiego „The Big Challenge” najlepsi to : w kategorii klas I Wiktoria Kocurek, w kategorii klas II Martyna Choła , a w kategorii klas 3 Jakub Klajmon
  • W konkursie literackim "Wspomnienie o Irenie Sendlerowej" zorganizowanym przez VI LO w Bielsku-Białej Aneta Krehut zdobyła 3 miejsce
  • W VIII Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Wielcy Polacy” organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rudzicy nasza drużyna w składzie : Aneta Krehut, Natalia Starczewska, Vanessa Ta Van i Agata Rodenko zajęła 3 miejsce.
  • W Ogólnopolskim konkursie STYPENDIADA Anna Lazarek i Anna Sobol zdobyły wyróżnienia.
  • W Międzyszkolnym Konkursie Turystyczno-Krajoznawczym „ W 45 minut dookoła świata” drużyna w składzie Daria Kłaptocz, Urszula Donocik i Dagmara Raciak zajęła II miejsce
  • W I edycji Konkursu dla Gimnazjalistów "KEEP CALM AND SPEAK ENGLISH" - wiedza o krajach anglojęzycznych organizowanym przez ZSZ w Katowicach reprezentacja naszej szkoły okazała się nie do pobicia: zajęliśmy pierwsze cztery miejsca!!! Jakub Klajmon, Isabelle Kapinos, Maja Ickiewicz oraz Kacper Krężelok
  • W Konkursie z języka angielskiego LINGUIST organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum im. Władysława Kopalińskiego. Jakub Klajmon zajął 3 miejsce, otrzymując nagrodę główną - trzyletnie stypendium umożliwiające bezpłatną naukę w tym liceum.
  • W Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „KREATOR” Katarzyna Zontek zajęła III miejsce, otrzymując tytuł Laureata.
  • W szkolnym konkursie przedmiotów przyrodniczych „Omnibus” I miejsce zajęła Katarzyna Zontek, II Jakub Klajmon , a III Piotr Pochwalski
  • W szkolnym konkursie chemicznym klas pierwszych , I miejsce zdobyła Weronika Kuś, II Maciej Walczak , a III Martyna Rusin , w kategorii klas drugich , I miejsce Dominik Skoczylas , II Marzena Biesok i Piotr Pochwalski , III Katarzyna Zontek
  • W zzkolnym konkursie z języka angielskiego wśród klas I : 1 miejsce – Klaudia Nowak, 2 miejsce – Maciej Walczak, 3 miejsce – Michał Szczepański, w kategorii klas drugich: 1 miejsce – Isabelle Kapinos, 2 miejsce – Maja Ickiewicz , 3 miejsce – Martyna Choła,w kategorii klas trzecich: 1 miejsce - Jakub Klajmon, 2 miejsce - Aneta Krehut, 3 miejsce – Paulina Domagała
  • W szkolny konkursie wiedzy ogólnej w języku angielskim GENERAL KNOWLEDGE QUIZ I miejsce zajęła Martyna Choła, II Dawid Kubica, III Isabelle Kapinos i Dominik Skoczylas.
  • W szkolnym konkursie ortograficznym „ O pióro Dyrektora Gimnazjum w Jasienicy” I miejsce zajęła Aneta Krehut , II Jakub Klajmon , a III Julka Zemlik
Sukcesy artystyczne:
  • W I konkursie Pieśni Patriotycznej w Lipowej zespół wokalny zajął I miejsce
  • W Konkursie Kolęd i Pastorałek zespół wokalny zdobył wyróżnienie.
  • W XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach” Vanessa Ta Van zajęła I miejsce
  • W XVII Powiatowych Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2016 w kategorii zespołów instrumentalno-wokalnych nasz zespół „Zadymiarze” zajął III miejsce. Skład zespołu: Małgorzata Gaik (wokal), Martyna Kłoda (gitara), Julian Kominiak (pianino), Maciej Walczak (gitara), Robert Gajny ( skrzypce, wokal), Paulina Żebrowska ( wokal), Katarzyna Zontek (akordeon, wokal), Karolina Sprzączkowska ( skrzypce), Marek Badura ( gitara)
  • W IX Przeglądzie Piosenki Ulubionej „Moja Nutka” zespół ”Zadymiarze” w składzie: Małgorzata Gaik, Julian Kominiak i Robert Gajny zajęli I miejsce , a III miejsce zajęła Paulina Kuś, a IV Aneta Krehut
  • W XIII powiatowym konkursie recytatorskim „Czy znasz gwarę Śląska Cieszyńskiego?” organizowanym przez nasze gimnazjum w tym roku w ramach projektu, „Bajtel i starzik rzondzom po naszymu - gwarowe spotkania pokoleń" II miejsce zajęli Wojciech Mola i Ewelina Kidoń, III miejsce zajęły Maja Ickiewicz i Paulina Żebrowska , a Izabela Pałucha i Katarzyna Zontek otrzymały wyróżnienie
  • W międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej w języku niemieckim Izabela Pałucha zajęła III miejsce
  • W IX Gwarowym Konkursie Recytatorskim „Tu są moji korzenie” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Pierśćcu nasze gimnazjum reprezentowali: Ewelina Kidoń i Wojciech Mola
  • W Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Historia Lotnictwa Polskiego” I miejsce zdobył Piotr Pochwalski, wyróżnienie zdobyła Paulina Kuś.
  • W Gminnym konkursie plastycznym „STOP PRZEMOCY – ZAREAGUJ” Klaudia Krehut zajęła I miejsce
  • W szkolnym Konkursie Recytatorskim „Nad oceanem poezji – lśni nadziei świt” I miejsce zajęły Paulina Żebrowska i Paulina Kuś, miejsce II Ewelina Kidoń, III miejsce Aneta Krehut, a wyróżnienie otrzymały Dominika Huczko i Izabela Palucha
  • W szkolnym konkursie piosenki obcojęzycznej I miejsce zajęły Małgorzata Gaik ex aequo z Anetą Krehut; drugie miejsce zajął duet Aneta Krehut z Danielem Koźlikiem, a trzecie miejsce Michaela Grubesic
Osiągnięcia sportowe:
  • W Powiatowym Turnieju szachowym drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Krehut, Wiktoria Palowska zajęła III miejsce, a drużyna chłopców w składzie: Jonasz Kuminek, Kacper Jasiński zajęła miejsce VI
  • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - dziewczyny I miejsce w gminie, IV w powiecie
  • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - chłopcy I miejsce w gminie, IV w powiecie
  • PIŁKA NOŻNA - dziewczyny IV miejsce w powiecie
  • PIŁKA NOŻNA - chłopcy I miejsce w gminie, I miejsce w półfinale powiatu, I miejsce w finale powiatu, II miejsce w finale rejonu
  • PIŁKA KOSZYKOWA - chłopcy I miejsce w gminie, I miejsce w półfinale powiatu, II miejsce w finale powiatu
  • PIŁKA RĘCZNA – chłopcy I miejsce w gminie, I miejsce w półfinale powiatu, II miejsce w finale powiatu
  • PIŁKA RĘCZNA – dziewczęta II miejsce w gminie,
  • TENIS STOŁOWY IV miejsce drużynowo w gminie, indywidualnie Szymon Jędrzejowski I miejsce
  • PIŁKA SIATKOWA – II miejsce w turnieju siatkarskim w Bielsku-Białej
  • W piłce siatkowej chłopcy i dziewczęta zajęli I miejsce w gminie, I w półfinałach powiatu , ostatecznie chłopcy zajęli II miejsce w Finale powiatu , a dziewczęta miejsce III
  • W Finale Powiatowej Gimnazjady w siatkówce plażowej chłopców III i IV miejsce
  • W 3 etapie rozgrywek Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2016 nasi piłkarze zajęli II miejsce
  • W Turnieju Piłki Halowej w Zespole Szkół Budowlanych – nasi piłkarze zajęli I miejsce
  • W XVI Wiosennym Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych chłopców klas I i II nasi zawodnicy zajęli III miejsce,
  • W zawodach lekkoatletycznych drużynowo: chłopcy I miejsce w gminie, III miejsce w powiecie,
  • W klasyfikacji sportowej powiatu bielskiego GIMNAZJADA nasze gimnazjum zajęło ponownie wysokie 4 miejsce.


ROK SZKOLNY 2014/2015


Sukcesy naukowe:
  • W międzynarodowym ekumenicznym konkursie wiedzy biblijnej „Jonasz” Anna Cholewik, Marta Maciejewska zdobyły tytuł laureata, a Urszula Donocik tytuł finalisty,
  • W XVII powiatowym konkursie recytatorskim „Słońce, słońce i życie..” Ewelina Kidoń zajęła II miejsce, w etapie rejonowym Ewelina zajęła I miejsce i ostatecznie została laureatką wyróżnienia podczas IX ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów "PRZEBUDZENI DO ŻYCIA",
  • W międzygimnazjalnym konkursie recytatorskim „Z poetycką wizytą w malinowym chruśniaku” – poezja Bolesława Leśmiana organizowanym przez nasza szkołę, I miejsce zajęła Marta Maciejewska, II Paulina Żebrowska, III Ewelina Kidoń,
  • W XII powiatowym konkursie recytatorskim „Czy znasz gwarę Śląska Cieszyńskiego?” organizowanym przez nasze gimnazjum w tym roku w ramach projektu „Nasza mała ojczyzna, nasze dziedzictwo kulturowe”, nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca: Marta Maciejewska I miejsce, II miejsce Paulina Westermann i Maja Ickiewicz, a wyróżnienie uzyskała Paulina Żebrowska,
  • W VIII gwarowym konkursie recytatorskim „Tu są moji korzenie” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Pierśćcu: Marta Maciejewska zajęła II miejsce, a wyróżnienia uzyskali Paulina Westermann i Wojtek Mola,
  • Kamil Suchy brał udział w finale ogólnopolskiego XVII konkursu matematycznego o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej,
  • Anna Cholewik zakwalifikowała się do finału Miedzynarodowej Olimpiady Matematycznej,
  • Maja Ickiewicz – finalistka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA”- najwyższy (maksymalny do zdobycia) wynik w szkole,
  • Jagoda Bocian zajęła II miejsce w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK,
  • W Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". W kategorii kadet: Mateusz Waliczek, Katarzyna Zontek uzyskali wyróżnienia,
  • W Konkursie z języka angielskiego LINGUIST organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum im. Władysława Kopalińskiego. Maksymilian Leszczyński zajął 1 miejsce, a Karolina Karkoszka 2 miejsce. Uczniowie otrzymali nagrodę główną - trzyletnie stypendium umożliwiające bezpłatną naukę w tym liceum,
  • Podczas Festiwalu Nauki i Sztuki zorganizowanego przez Akademię Techniczno – Humanistyczną w Bielsku-Białej odbyło się II Beskidzkie Dyktando Festiwalowe, w którym Anna Cholewik otrzymała specjalne wyróżnienie dla najlepszego gimnazjalisty,
  • W VII konkursie „Sławni Polacy” organizowanym przez Gimnazjum w Rudzicy nasza drużyna w składzie: Karolina Karkoszka, Weronika Kocurek, Julka Kozłowska i Maks Leszczyński zajęła 4 miejsce,
  • Jonasz kuminek został finalistą konkursu biblijnego „Sala Scriptura”,
  • W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym drużyna w składzie: Agnieszka Szywacz, Sławomir Kuś, Marek Badura i Sebastian Światłoch zajęła II miejsce, Agnieszka Szywacz indywidualnie zajęła II miejsce,
  • Uczniowie wyróżnieni nagrodą Wójta Gminy Jasienica:
    - wysokie wyniki w nauce: Anna Cholewik, Karolina Karkoszka, Marta Maciejewska i Maksymilian Leszczyński
    - za IV miejsce w województwie śląskim w VI Finale Śląskiej Ligi Orlika - drużyna piłkarska (klasy sportowe)
  • W szkolnym konkursie z języka angielskiego wśród klas I: I miejsce zajęła Isabelle Kapinos, II Klaudia Guzdek i Kacper Krężelok, a III Dominik Skoczylas, wśród klas II: Jakub Klajmon miejsce I, Paulina Domagała i Tomasz Krężelok miejsce II, Jagoda Bocian miejsce III, wśród klas III: I miejsce Maksymilian Leszczyński, II Jakub Mierzejewski, a III Karolina Karkoszka,
  • W szkolnym konkursie przedmiotów przyrodniczych „Omnibus” i miejsce zajęła Anna Cholewik, II Kamil Suchy i Urszula Donocik,
  • W szkolnym konkursie ortograficznym „O pióro Dyrektora Gimnazjum w Jasienicy” I miejsce zajęła Aneta Krehut, II Anna Cholewik, a III Dawid Kołodziejczyk,
  • W szkolnym konkursie chemicznym klas II, I miejsce zdobył Jakub Klajmon, II Jagoda Bocian, a III Izabela Glos i Paulina Domagała, w kategorii klas I, I miejsce Dominik Skoczylas, II Kacper Kreżelok, III Dawid Kołodziejczyk,
Sukcesy artystyczne:
  • Vanesa Ta Van zdobyła nagrodę specjalną Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej w konkursie plastycznym pod hasłem ”Nie dla czadu czujnik tlenku węgla w każdym domu” oraz II miejsce w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach”,
  • Aneta Krehut otrzymała wyróżnienie w „Konkursie Piosenki Ulubionej” w Bielsku- Białej,
  • W szkolnym konkursie piosenki w języku niemieckim I miejsce zajęły Marta Pękala i Aneta Krehut, II duet Małgorzata Gaik i Jagoda Bocian, a III miejsce Daniel Koźlik,
  • W I Szkolnej Olimpiadzie Talentów, będącej I etapem Ogólnopolskiej Olimpiady Talentów w kategorii najlepsza praca literacka zwyciężyła Karolina Karkoszka („Dziewczynka, która przeżyła"), w kategorii plastycznej najlepszy okazał się Piotrek Pochwalski, w kategorii gimnastyka Marzena Biesok i Kasia Zontek, Jagoda Bocian w kategorii muzyka oraz zespół wokalno–instrumentalny w składzie: Daniel Koźlik, Kasia Zontek, Natalia Włodarczyk, Daniel Kłaptocz i Marek Badura. Wszyscy uczniowie wymienieni zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego.
Osiągnięcia sportowe:
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców drużyna zajęła II miejsce w gminie, a VIII w powiecie,
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt drużyna zajęła I miejsce w gminie, a IV w powiecie,
  • W piłce nożnej chłopców – I miejsce w gminie, I miejsce w półfinałach powiatu, I w powiecie, I miejsce w rejonie, I w półfinałach województwa śląskiego, Ostatecznie nasza drużyna zajęła w Wojewódzkim Finale Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego zaszczytne 4 miejsce,
  • W piłce nożnej dziewcząt – III miejsce w powiecie,
  • W I edycji Powiatowej Pływackiej Ligi Szkolnej I miejsce wywalczyła Karolina Karkoszka na 25 m stylem motylkowym, a II miejsce Jakub Mierzejewski na 50 m stylem dowolnym, sztafeta pływacka zajęła I miejsce, indywidualnie - Karolina Karkoszka I miejsce 50 m grzbietem, Jakub Mierzejewski I miejsce 50 m stylem dowolnym, Ignacy Kurcyus II miejsce 50 m klasykiem, Agnieszka Szywacz II miejsce 100 m stylem dowolnym, Zuzanna Obracaj II miejsce 50 m klasykiem
  • W koszykówce chłopcy zajęli I miejsce w gminie, IV miejsce w półfinałach powiatu,
  • W koszykówce dziewczęta zajęły III miejsce w gminie,
  • W piłce ręcznej chłopcy zajęli I miejsce w gminie, I miejsce w półfinałach powiatu, II miejsce w finałach powiatu,
  • W piłce siatkowej chłopcy i dziewczęta zajęli I miejsce w gminie, III w półfinałach powiatu,
  • W siatkówce plażowej w finale powiatu - chłopcy: Przemek Kawaler i Konrad Pieszka zajęli II miejsce, a dziewczęta IV i VI,
  • Dawid Maciejowski powołany został do Kadry Nadziei Olimpijskiej,
  • W Turnieju Piłkarskim Coca – Cola Cup w I etapie nasza drużyna chłopców zajęła I miejsce, w II rundzie rozgrywek zajęliśmy miejsce III.
  • W Turnieju Piłki Halowej w Zespole Szkół Budowlanych – nasi piłkarze zajęli I miejsce,
  • W Walentynkowym Turniej Gimnastycznym „Walentynki z Gimnastyką” – nasze dziewczęta zajęły IV miejsce w powiecie bielskim. Naszą szkołę reprezentowały: Marzena Biesok, Katarzyna Zontek, Marta Maciejewska, Vanessa Ta Van, Weronika Kocurek, Karolina Karkoszka i Katarzyna Suchy.
  • W zawodach lekkoatletycznych drużynowo: chłopcy I miejsce w gminie, III miejsce w powiecie, dziewczyny II miejsce w gminie, IV miejsce w powiecie, indywidualnie w powiecie: Dominik Schabikowski I m w skoku w dal, Kamil Waleczek II m na 1000 m, Krystian Suchy III m w skoku wzwyż, Maja Ickiewicz I m w skoku w dal, Weronika Kocurek II m na 600m,
  • W XV Wiosennym Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych chłopców nasi zawodnicy nie mieli sobie równych - wygrali wszystkie pojedynki zajmując I miejsce, pokonując gimnazja bielskie nr 16 (dwie drużyny), nr 13, nr 15.


ROK SZKOLNY 2013/2014


Sukcesy naukowe:
    • 2 reprezentantów w rejonowych konkursach przedmiotowych z języka angielskiego: Karol Galiński, Maksymilian Leszczyński
    • W XVII Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz” Anna Cholewik, Barbara Szubert, Weronika Kocurek zdobyły tytuł Laureata, a Urszula Donocik finalisty
    • W Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim „Mimozami jesień się zaczyna…” – poezja Juliana Tuwima organizowanym przez nasza szkołę, I miejsce zajęła Kinga Huczko i Marta Maciejewska, II Karolina Ryrych
    • Maciej Żyłka zakwalifikował się do Finału Ogólnopolskiego XVI Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej
    • W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów Robert Byrski i Kamil Suchy zakwalifikowali się do zawodów II stopnia
    • W Powiatowym Konkursie Zasady Udzielania Pierwszej Pomocy Justyna Pastwa zajęła II miejsce
    • W XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Słońce, słońce i życie” Kinga Huczko zajęła I miejsce, Marta Maciejewska miejsce III
    • W Międzygimnazjalnym Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Czy znasz gwarę Śląska Cieszyńskiego” pod patronatem wójta Gminy Jasienica i Starosty Bielskiego I miejsce zajęły Katarzyna Kowol, II miejsce Marta Maciejewska i Izabela Pałucha
    • Uczniowie Karol Galiński i Bartosz Slaczałek uzyskali tytuł Laureata konkursu z języka angielskiego w III LO im. S.Żeromskiego, a Maksymilian Leszczyński uzyskał tytuł finalisty
    • W konkursie Recytatorskim o Laur Dyrektora ZS im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej Marta Maciejewska zdobyła wyróżnienie
    • W konkursie Recytatorskim „ Wiosna! Ach to Ty….” organizowanym przez Gimnazjum w Rudzicy Marta Maciejewska zajęła III miejsce
    • W Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „FOX” Karol Galiński uzyskał wynik bardzo dobry, a Jakub Klajmon wynik dobry
    • W Powiatowym konkursie języka angielskiego LINGUIST 2014 organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Karol Galiński otrzymał nagrodę główną trzyletnie stypendium umożliwiające bezpłatną naukę w tym liceum
    • W Międzynarodowym Konkursie matematycznym kangur 2014 wynik dobry uzyskał Grzegorz Kuś
    • W VII Gwarowym Konkursie Recytatorskim „Tu som moji korzynie” Katarzyna Kowol zdobyła II miejsce
    • W szkolnym konkursie chemicznym klas II , I miejsce zdobyła Anna Cholewik, II Kamil Suchy, a III Patryk Nikolarz. , w kategorii klas I , I miejsce Jagoda Bocian, II Paweł Kenig, III Paulina Gil
    • W szkolnym konkursie ortograficznym „ O pióro Dyrektora Gimnazjum w Jasienicy” I miejsce zajął Grzegorz Kuś, II Aneta Krehut, a III Weronika Kocurek
    • W szkolnym konkursie wiedzy przyrodniczej „OMNIBUS” ten zaszczytny tytuł zdobył Grzegorz Kuś, II miejsce zajął Filip Faruga, a III Małgorzata Zontek
    • Uczniowie wyróżnieni nagrodą Wójta Gminy Jasienica :
- za wysokie wyniki w nauce: Grzegorz Kuś, Małgorzata Zontek, Filip Faruga, Seweryn Gładysz
- za tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka angielskiego (2012/2013) i inne znaczące sukcesy z języka angielskiego – Karol Galiński
- za IV miejsce w województwie śląskim w V Finale Śląskiej Ligi Orlika oraz IV miejsce w Turnieju Piłkarskim Coca – Cola Cup - drużyna (klasy sportowe)
- za I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bielskiego oraz I miejsce w rejonie w siatkówce plażowej chłopców : Mateusz Mojeścik i Kamil Gil na etapie województwa śląskiego chłopcy zajęli 9 miejsce
    Grzegorz Kuś otrzymał nagrodę finansową za wybitne osiągnięcia w nauce od Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły i Promocji Gminy Jasienica
Sukcesy artystyczne:
  • W wojewódzkim konkursie plastycznym „Anioł/Diabeł zło dobrem zwyciężaj” Natalia Greń zajęła III miejsce
  • W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Obiekty sakralne” Marta Maciejewska zdobyła tytuł Laureatka
  • W Festiwalu Ognisk Muzycznych organizowanym przez DK w Zabrzegu III miejsce w konkursie piosenki zdobył Daniel Koźlik
  • W Konkursie Kolęd i Pastorałek nasze koło wokalne zajęło I miejsce
  • W szkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej I miejsce zajął duet Anna Biel i Joanna Stroka, drugie miejsce Julia Zerhau oraz Daniel Koźlik, trzecie miejsce zajęła Joanna Dziendziel, a wyróżnienie otrzymały Aneta Krehut i Małgorzata Gaik
  • W konkursie na „Stracha polnego” Konrad Stec zdobył III miejsce, a Zachariasz Szymala i Przemek Gwizdała wyróżnienie
Osiągnięcia sportowe:
  • W V Finale Śląskiej Ligi Orlika w piłce nożnej chłopców – I miejsce w gminie, I miejsce w półfinałach powiatu, I w powiecie, I miejsce w rejonie, w półfinale województwa śląskiego zajęliśmy II miejsce, a w finałach województwa śląskiego miejsce IV
  • W siatkówce chłopców – I miejsce w zawodach gminnych, I miejsce w półfinałach powiatu, II w finałach powiatu
  • W Turnieju Piłkarskim Coca – Cola Cup w I etapie nasza drużyna chłopców zajęła I miejsce, w II rundzie rozgrywek zajęliśmy I miejsce, w finale wojewódzkim zajęła IV miejsce
  • 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych powiatu bielskiego
  • W Powiatowej Pływackiej Lidze Szkolnej pod patronatem Starosty Bielskiego w punktacji łącznej Szkół Gimnazjalnych nasza szkoła zajęła I miejsce, miejsce to wywalczyli: Karolina Karkoszka i Jakub Mierzejewski
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców drużyna męska zajęła I miejsce w gminie, a II w powiecie, III w rejonie
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt drużyna żeńska zajęła II miejsce w gminie, a VIII w powiecie
  • W piłce nożnej dziewcząt – III miejsce w powiecie
  • W Turnieju Andrzejkowym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 9 w Bielsku –Białej w piłce siatkowej chłopców nasza drużyna zajęła II miejsce
  • W II Noworocznym Turnieju piłki nożnej halowej- Jasienica 2013 nasza drużyna zajęła II miejsce
  • W Turnieju piłki nożnej w Wilkowicach zajęliśmy II miejsce
  • W siatkówce dziewcząt - I miejsce w gminie, II miejsce w półfinałach powiatu
  • W koszykówce chłopców I miejsce w gminie, II miejsce w półfinałach powiatu
  • W koszykówce dziewcząt II miejsce w gminie
  • W Mistrzostwach Powiatu Bielskiego w siatkówce plażowej chłopców nasza para męska, w składzie: Mateusz Mojeścik i Kamil Gil zdobyła I miejsce , w rozgrywkach rejonowych również I miejsce , a na etapie województwa śląskiego chłopcy zajęli 9 miejsce
  • II miejsce w XIV Wiosennym Turnieju Piłki Ręcznej chłopców w Bielsku-Białej
  • W XIV Turnieju o Puchar Orlika – Rudzica 2014 nasi piłkarze zajęli II miejsce
  • W gminnych zawodach lekkoatletycznych nasza drużyna zajęła I miejsce, w powiatowych zawodach lekkoatletycznych drużyna zajęła III, najlepsze wyniki uzyskali: Kamil Machalica- III miejsce bieg na 1000 m, Jakub Surma na 100 m, Dominik Schabikowski I miejsce a Maksymilian Pyka II w skoku w dal, Mateusz Mojeśćik III miejsce w skoku wzwyż, sztafeta 4x100 m zajęła II miejsce
  • W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym drużyna w składzie: Kamil Jamroziński, Kamil Wrzoł, Grzegorz Kuś i Sławomir Kuś zajęła I miejsce ,Grzegorz Kuś indywidualnie zajął I miejsce, Kamil Wrzoł II , a Sławomir Kuś III miejsce Na szczeblu powiatowym Grzegorz Kuś zajął 4 miejsce
  • W XXII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w kategorii gimnazjów nasza drużyna w składzie: Justyna Pastwa, Małgorzata Gaik, Jagoda Bocian, Marta Maciejewska i Michalina Szetyńska zajęła I miejsce


ROK SZKOLNY 2012/2013


Sukcesy naukowe:
  • Tytuł Laureata w konkursie przedmiotowym z biologii uzyskała Anita Froń.
  • Finaliści konkursów przedmiotowych:
    - z języka angielskiego: Grzegorz Grabowski, Kelsey Carlson, Karl Galiński.
  • W XXI Rejonowym Finale Olimpiady „Promocja Zdrowego Stylu Życia PCK” organizowanej przez Oddział PCK w Bielsku Białej Adrianna Mazurek zajęła I miejsce, była finalistką w Okręgowym Finale w Katowicach.
  • Podczas Śląskiej Nocy Naukowców Kamil Siciarz otrzymał wyróżnienie w konkursie na eksperyment, a Anita Froń III miejsce w konkursie plastycznym.
  • W Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim „Nic dwa razy się nie zdarza”... organizowanym przez nasza szkołę, I miejsce zajęła Karolina Ryrych, II miejsce Kinga Huczko, a III Marta Maciejewska.
  • W ogólnopolskim konkursie „Łamacze szyfrów” Anita Froń, Anna Moczała, Anna Legierska zdobyły wyróznienie.
  • Anita Froń zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego XVI Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej.
  • W VI Międzygimnazjalnym Konkursie Języka angielskiego uczniów klas III miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego , cieszyńskiego i żywieckiego Kelsey Carlson zajęła I miejsce.
  • Uczniowie Karol Galiński, Kelsey Carlson, Grzegorz Grabowski, Anita Froń, Maksymilian Leszczyński zakwalifikowali się do II etapu konkursu z języka angielskiego w III LO im. S.Żeromskiego. Ostatecznie Kelsey Carlson uzyskała tytuł Laureata, a Grzegorz Grabowski i Karol Galiński tytuł Finalisty.
  • W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym drużyna w składzie: Kamil Jamroziński, Kamil Wrzoł, Grzegorz Kuś i Robert Sikora zajęła I miejsce , Kamil Jamroziński indywidualnie zajął II miejsce.
  • W XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Słońce, słońce i życie” Kinga Huczko zajęła I miejsce, Klaudia Olearczyk zajęła II miejsce, w etapie wojewódzkim Kinga Huczko zajęła 3 miejsce.
  • W VIII Regionalnym Konkursie „Z chemią na ty” pod patronatem Dyrektora Delegatury KO w Bielsku-Białej Mateusz Biesok otrzymał wyróżnienie.
  • W Międzynarodowym Konkursie matematycznym kangur 2013 wyróżnienia otrzymali: Maciej Żyłka, Faruga Filip i Grzegorz Kuś.
  • W powiatowym konkursie wiedzy organizowanym przez LO w Czechowicach –Dziedzicach Mateusz Biesok zajął III miejsce w konkursie fizyczno-chemicznym.
  • W Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim „Czy znasz gwarę Śląska Cieszyńskiego” pod patronatem wójta Gminy Jasienica i Starosty Bielskiego I miejsce zajęły Karolina Ryrych i Marta Maciejowska, III miejsce Paulina Westermann.
  • W Konkursie z Języka Angielskiego „FOX” Kelsey Carlson otrzymała wynik bardzo dobry a Galiński Karol wynik dobry.
  • W matematycznych mistrzostwach dzieci i młodzieży Projekt „Matematyka innego wymiaru” w kategorii klas I Kamil Suchy zajął I miejsce, a Julia Kozłowska, Weronika Kocurek i Marta Pękala miejsce II, w kategorii klas II, I miejsce zajął Grzegorz Kuś, a II Maciej Żyłka, natomiast w kategorii klas III I miejsce uzyskała Anna Moczała, a II Mateusz Biesok.
  • Uczniowie wyróżnieni nagrodą Wójta Gminy Jasienica:
    Za wysokie wyniki w nauce Anita Froń, Mateusz Biesok, Grzegorz Grabowski,
    Tytuł finalisty Kelsey Carlson,
    I miejsce w rejonie w piłce siatkowej plażowej Jakub Gruszka i Mateusz Mojeścik
  • Anita Froń otrzymał nagrodę finansową za wybitne osiągnięcia w nauce od Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły i Promocji Gminy Jasienica.
  • W szkolnym konkursie ortograficznym „ O pióro Dyrektora Gimnazjum w Jasienicy” I miejsce zajął Grzegorz Kuś, II Kalina Gumoś, a III Karolina Karkoszka.
Sukcesy artystyczne:
  • W Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej Eurosong w kategorii solista Grzegorz Grabowski zajął III miejsce.
  • W gminnym Konkursie fotograficznym „Chroniona Fauna i Flora w Gminie Jasienica” Oliwia Zypser zdobyła I miejsce, Bartłomiej Wojtoń II miejsce, a Barbara Szubert wyróżnienie.
  • W Wojewódzkim konkursie plastycznym „Anioł - Diabeł” Artur Gaszek zajął II miejsce.
  • W powiatowym konkursie Kolęd i Pastorałek zespół wokalny zajął III miejsce.
  • W szkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej Grand Prix zdobył zespół: Grzegorz Grabowski, Karol Kozak i Wojciech Krzykowski, pierwsze miejsce duet Anna Biel i Joanna Stroka oraz Kinga Huczko, drugie miejsce Anna Witkowska, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Biel.
  • Do Gminnego Konkursu „Młode talenty Mazańcowice 2013” w szkolnych eliminacjach zakwalifikowali się :Adrian Wielecki, Pola Zhu , Oliwia Zypser i Anna Cholewik , Oliwia Zypser zdobyła I miejsce, a Pola Zhu II w kategorii wystawa.
Osiągnięcia sportowe:
  • 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych powiatu bielskiego.
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców drużyna męska zajęła I miejsce w gminie, a IV w powiecie.
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt drużyna żeńska zajęła I miejsce w gminie, a VII w powiecie.
  • W piłce nożnej chłopców – I miejsce w gminie, II miejsce w półfinałach powiatu.
  • W piłce ręcznej chłopców – I miejsce w zawodach gminnych, II miejsce w półfinałach powiatu.
  • W piłce ręcznej dziewcząt - II miejsce w gminie.
  • W rozgrywkach tenisa stołowego nasza drużyna męska zajęła 4 miejsce w gminie.
  • W siatkówce chłopców – I miejsce w zawodach gminnych, I miejsce w półfinałach powiatu, II w finałach powiatu.
  • W siatkówce dziewcząt - I miejsce w gminie, II miejsce w półfinałach powiatu.
  • W koszykówce chłopców I miejsce w gminie, II miejsce w półfinałach powiatu.
  • W koszykówce dziewcząt I miejsce w gminie, II miejsce w półfinałach powiatu.
  • W Turnieju Piłkarskim Coca – Cola Cup w I etapie nasza drużyna chłopców zajęła II miejsce, w II rundzie rozgrywek zajęliśmy I miejsce, w pólfinale wojewódzkim zająła II miejsce.
  • Po raz pierwszy w Turnieju Piłkarskim Coca – Cola Cup reprezentowała nasze gimnazjum drużyna dziewcząt, która zajęła III miejsce w I etapie.
  • W powiatowych zawodach w pływaniu : Karolina Karkoszka I miejsce 50m stylem dowolnym, Monika Cholewa i Jakub Mikler II miejsce, a 50m stylem klasycznym, Magdalena Stroka III miejsce 100m stylem klasycznym, Jakub Mierzejewski I miejsce, a Jakub Mikler III 100m stylem klasycznym, Karolina Karkoszka I miejsce 100m stylem dowolnym, Agnieszka Szywacz i Jakub Mierzejewski II miejsce 1oom stylem dowolnym.
  • W powiatowych zawodach lekkoatletycznych druzyna zajęła VI miejsce a indywidualnie Kamil Machalica – II na 1000 metrów, Kacper Szymala – II w pchnieciu kulą, Ewelina Kenig - II miejsce w pchnięciu kulą, Kamila Zańko – III miejsce w skoku w dal.
  • W Mistrzostwach Powiatu Bielskiego w siatkówce plażowej chłopców nasza para, w składzie: Jakub Gruszka i Mateusz Mojeścik zdobyła I miejsce, w rozgrywkach rejonowych również I miejsce, a na etapie województwa śląskiego chłopcy zajęli 7 miejsce.
  • W Powiatowych Zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak kadeci” Monika Cholewa zajęła III miejsce.
  • II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Ręcznej chłopców w Bielsku-Białej o Puchar Dyrektora BBOSiR.


ROK SZKOLNY 2011/2012


Sukcesy naukowe:
  • Tytuł Laureata w konkursie przedmiotowym z matematyki i języka angielskiego uzyskał Paweł Pasieka.
  • Tytuł Laureata w konkursie przedmiotowym z biologii uzyskał Michał Tyrna.
  • Finaliści konkursów przedmiotowych:
    - z języka polskiego: Paweł Pasieka i Anna Adamus,
    - z biologii: Bogusława Bocian,
    - z języka niemieckiego: Marta Pastwa.
  • W XV Międzynarodowym Ekumenicznym konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz” tytuł finalisty uzyskał Paweł Pasieka i Grzegorz Kuś
  • W Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w ramach projektu „Matematyka innego wymiaru” Paweł Pasieka został Laureatem, zajmując 1 miejsce w powiecie, 1 w województwie i 8 w kraju.
  • W III Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu” Anita Froń otrzymała wyróżnienie.
  • Paweł Pasieka i Emilia Suchy uzyskali tytuł finalistów Ogólnopolskiego XIV Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej.
  • W konkursie z Języka Angielskiego „FOX” Galiński Karol i Pasieka Paweł otrzymali wynik bdb, a Grzegorz Grabowski wynik dobry.
  • W XX Rejonowym Finale Olimpiady „Promocja Zdrowego Stylu Życia PCK” organizowanej przez Oddział PCK w Bielsku Białej Paulina Waliczek zajęła I miejsce, a w Okręgowym Finale w Katowicach zajęła III miejsce.
  • W Powiatowym konkursie na pracę literacką z okazji 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego „Zima nasza, wiosna nasza” Monika Cholewa otrzymała II wyróżnienie.
  • W Międzynarodowym Konkursie matematycznym kangur 2012 wyróżnienia otrzymali: Anita Froń, Berek Jacek i Żyłka Maciej.
  • W powiatowym konkursie „Europejskie miasta partnerskie Bielska –Białej” Aleksandra Domagała i Anita Froń otrzymały wyróżnienie.
  • W XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Słońce, słońce i życie” Weronika Żebrowska i Klaudia Olearczyk zajęły II miejsce, w etapie rejonowym Weronika Żebrowska zajęła I miejsce, a Klaudia Olearczyk III miejsce.
  • XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Szkół Gimnazjalnych organizowanym przez MDK w Rybniku Weronika Żebrowska zajęła III miejsce.
  • W IV Edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Wielcy Polacy –ks. Jan Twardowski” drużyna w składzie: Suchy Emilia, Sztwiorok Klaudia, Adamus Anna, Wieja Anna zajęła II miejsce.
  • W Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim „Czy znasz gwarę Śląska Cieszyńskiego” pod patronatem wójta Gminy Jasienica i Starosty Bielskiego I miejsce zajęła Aleksandra Stekla, II Paulina Waliczek, III Karolina Ryrych , a wyróżnienie otrzymała Klaudia Westermann.
  • W XIII edycji Międzynarodowego konkursu z cyklu „Tworzymy własne wydawnictwo” na etapie krajowym Paweł Pasieka i Emilia Suchy zajęli III miejsce.
  • W Międzygimnazjalnym konkursie „Jesienne pejzaże i ... przemijanie” organizowanym przez nasza szkołę, I miejsce zajęła Paulina Waliczek II miejsce Klaudia Olearczyk, a III Weronika Żebrowska i Justyna Stroka
  • W V Gwarowym Konkursie Recytatorskim „ Tu som moji korzynie” pod patronatem Burmistrza Skoczowa organizowanym przez SP i Gimnazjum w Pierścu – Aleksandra Stekla zajęła I miejsce, a Karolina Ryrych III.
  • Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursach przedmiotowych z języka polskiego, z matematyki, historii, wos-u i chemii organizowanych przez LO w Czechowicach –Dziedzicach. I miejsce w konkursie z języka polskiego zajęła Anna Adamus, III miejsce zajęła Anita Froń z matematyki i II miejsce z WOS-u.
  • W Gminnym konkursie Ortograficznym organizowanym przez Gimnazjum w Rudzicy Paweł Pasieka zajął drugie miejsce.
  • Nasze uczennice Ewa Spannbauer, Daria Kowalczyk, Patrycja Dobisz, Karolina Ajchler, Anita Froń , Sylwia Dutka, Kinga Zahradnik i Katarzyna Duława otrzymały wyróżnienia w konkursie Stracha Polnego w Rudzicy.
  • W Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim na szczeblu gminnym „Wiosna. Ach, to ty!” II miejsce zdobyła Kinga Huczko, a Karolina Ryrych otrzymała wyróżnienie.
Sukcesy artystyczne:
  • W I Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych „Rozśpiewane Beskidy” nasz zespół wokalny zajął I miejsce w kategorii młodzieżowej, zespół wziął udział w koncercie Laureatów .
  • W powiatowym konkursie Kolęd i Pastorałek zespół wokalny zajął I miejsce i wziął udział w koncercie Laureatów.
  • W Ogólnopolskim Konkursie Orgiami „Magia zamknięta w papierze" temat: Kwiaty I miejsce zajęła Emilia Suchy, a II Tomasz Krawczyk.
  • W Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Sceny biblijne” Anita Froń została laureatką.
  • W VIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Człowiek a środowisko” w kategorii prac plastycznych I miejsce zajęła Karolina Jucha.
  • W XIII Powiatowych Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2012 zespół wokalny zajął III miejsce w kategorii zespołów wokalnych/
  • W powiatowym konkursie multimedialnym „INNE SPOJRZENIE” w ramach projektu „Aktywni niepełnosprawni” Paweł Pasieka otrzymał wyróżnienie.
Osiągnięcia sportowe:
  • W Powiatowych Zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak kadeci” Kamil Nowoczek zajął I miejsce.
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt drużyna w składzie: Anita Froń, Tatiana Michnik, Klaudia Jończy, Kamila Zańko, Dorota Zielińska, Ewa Wawrzeczko i Klaudia Matlak zajęła na etapie gminnym I miejsce, II miejsce w Finale Powiatu i V na szczeblu rejonowym.
  • W Walentynkowym Turnieju Gimnastyki Sportowej Dziewcząt drużyna w składzie Gwizdoń Zuzanna, Olearczyk Klaudia, Aleksandra Domagała, Katarzyna Pyka, Monika Gancarczyk i Dorota Zielińska zajęła III miejsce.
  • Drużyna siatkówki chłopców zajęła I miejsce w półfinałach powiatu, ostatecznie II miejsce w finałach powiatu.
  • W Turnieju o Puchar dyrektora BBOSiR w Bielsku –Białej w piłce ręcznej chłopców nasza drużyna zajęła I miejsce.
  • W Turnieju piłkarskim Coca-cola Cup nasza drużyna w pierwszym etapie rozgrywek zajęła II miejsce.
  • W Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców drużyna męska zajęła II miejsce w gminie, a VI w powiecie.
  • W koszykówce na etapie gminnym dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II miejsce.
  • W piłce siatkowej chłopców - I miejsce w gminie.
  • W piłce ręcznej dziewcząt - II miejsce w gminie.
  • W turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica nasze drużyny zajęły II (drużyna klasy sportowej) i III miejsce.
  • III miejsce w Finale Rejonu w siatkówce plażowej chłopców (Mojeścik Mateusz, Gruszka Jakub).


ROK SZKOLNY 2010/2011


Sukcesy naukowe:
  • 3 reprezentantów w rejonowych konkursach przedmiotowych: język polski (Aleksandra Waliczek, Paweł Pasieka), historia (Paweł Pasieka),język niemiecki (Marta Pastwa)
  • W II Wojewódzkim Konkursie na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym w etapie rejonowym nasze koło teatralne „INSPIRACJE” zajęło III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
  • W Wojewódzkim Konkursie „Polskie Państwo Podziemne 1939-1945 w prezentacji multimedialnej ” na szczeblu szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła Ewa Spannbauer za pracę „Działalność kobiet w polskim podziemiu”, a wyróżnienie otrzymał Jakub Krupa za pracę „Polskie Państwo Podziemne”
  • W Wojewódzkim Konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki” organizowanym w ramach przedsięwzięcia Jesienne Dni Książki Justyna Borzęcka z dobyła III miejsce, a wyróżnienie otrzymała Joanna Jędrzejko.
  • W wojewódzkim Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta Katarzyna Kwaśny została finalistką
  • W wojewódzkim Festiwalu Młodych Talentów „Piosenka w Unii Europejskiej” Katarzyna Kwaśny zajęła I miejsce
  • W międzynarodowym konkursie literackim „Tworzymy własne wydawnictwo” Emilia Suchy z IId zajęła II miejsce, w tym samym konkursie III miejsce zajęła Emilia Suchy i Paweł Pasieka (etap krajowy)
  • W eliminacjach powiatowych XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą” – Karolina Jucha z IIe zajęła III miejsce
  • W międzynarodowym konkursie Plastycznym MIESZKAM W BESKIDACH Agnieszka Duźniak i Agnieszka Sprzączkowska zajęły II miejsce, a Julia Szewczyk III miejsce
  • W VII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Człowiek a środowisko” w kategorii prac multimedialnych wyróżnienie uzyskały Justyna Borzęcka i Monika Cholewa
  • W międzygimnazjalnym konkursie „Jesienne pejzaże i ... przemijanie” organizowanym przez nasza szkołę, I miejsce zajęła Ilona Bernal, II miejsce Katarzyna Kwaśny, a Anna Gwizdoń otrzymała wyróżnienie
  • W ósmej edycji konkursu językowo – informatycznego pt. „Ze sztuką na Ty” organizowanego przez ZSO w Skoczowie w kategorii: język niemiecki Adam Jankowski zajął III miejsce, Anna Śliwka zdobyła wyróżnienie natomiast - język angielski – Justyna Borzęcka i Marcelina Cebulak zdobyły wyróżnienie
  • W konkursie plastycznym „Zdrowa Szkoła pamięta o sercu” organizowanym przez Starostę Bielskiego Bogusława Bocian z IIe zajęła II miejsce, a Aleksandra Domagała z Ia i Karolina Jucha z IIe uzyskały wyróżnienie.
  • W gminnym konkursie Kolęd i Pastorałek zespół wokalny zajął I miejsce
  • W VI Gminnym Konkursie Ekologicznym drużyna w składzie: Justyna Borzęcka, Aleksandra Waliczek i Jakub Krupa zajęła III miejsce w kategorii gimnazja
  • W Wielkim Finale konkursu „Ruszaj Po eurO”, będącego podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez Wydział Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego drużyna w składzie: Ewelina Biesok, Tomasz Krawczyk i Janusz Pinkas uplasowała się na 9 miejscu(na 25 gimnazjów, które zakwalifikowały się do finału), jednocześnie nasi uczniowie okazali się najlepsi w kategorii gra elektroniczna
  • W Rejonowej Olimpiadzie „Promocja Zdrowego Stylu Życia PCK” organizowanej przez Oddział PCK w Bielsku Białej Adrianna Mazurek zajęła III miejsce
  • W XIX Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy młodzieżowych drużyn PCK nasza drużyna w składzie: Ilona Bernal, Jakub Babiarczyk, Karolina Wspaniały, Marcelina Cebulak i Julka Szewczyk uzyskała najwyższy wynik spośród gimnazjów, a w ogólnym rankingu usytuowała się na VI miejscu
  • W XIII Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Słońce, słońce i życie” Ilona Bernal zajęła III miejsce
  • W konkursie FOX 2011 Paweł Pasieka zajął 7 miejsce i uzyskał wynik bdb
  • W Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej Paweł Pasieka z IId uzyskał tytuł laureata, Emilia suchy z IId została finalistką
  • Udział w III Bielskich Teatraliach – regionalnym konkursie wiedzy o teatrze – etap szkolny organizowany przez IV LO w Bielsku –Białej pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Teatr Polski oraz teatr „Banialuka”
  • W konkursie MIMO WSZYSTKO NIE BIORĘ zorganizowanym przez Książnicę Beskidzką we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku – Białej - I miejsce – Agnieszka Duźniak II b
  • W międzyszkolnym Turnieju Twórczości „ Ja po prostu mam talent – Moje Podbeskidzie” organizowanym przez Dom Kultury w Hałcnowie Paweł Pasieka (kategoria – literatura) i Justyna Borzęcka (kategoria plastyczna) zostali laureatami, Aleksandra Domagała w kategorii plastycznej uzyskała wyróżnienie.
  • W konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego we współpracy Szkoły Języków Obcych Paweł Pasieka uzyskał tytuł finalisty
  • W międzygimnazjalnym konkursie języka angielskiego Jasienica – Rudzica 2011 nasi uczniowie zajęli 3 pierwsze miejsca /I – Anna Śliwka, II Miłosz Budzioch, III – Justyna Borzęcka/.
  • W międzygimnazjalnym konkursie ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii” Anna Adamus zajęła II miejsce
  • W międzygimnazjalnym Konkursie „Czy znasz gwarę Śląska Cieszyńskiego” pod patronatem Starosty Bielskiego Aleksandra Stekla zajęła II miejsce, a Katarzyna Kwaśny – III, a Błażej Tomaszek, Ilona Bernal i Klaudia Westermann zdobyli wyróżnienia.
  • W Międzyszkolnym konkursie „Wiosna - ach to ty” Weronika Żebrowska zdobyła III miejsce a Klaudia Olearczyk wyróżnienie.
  • W konkursie MOJA PRZYSZLOŚĆ W UNII EUROPEJSKIEJ organizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach finalistą był Adam Jankowski
  • Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie z WOSu, matematycznym, polonistycznym organizowanych przez LO w Czechowicach –Dziedzicach. W konkursie polonistycznym Paweł Pasieka zajął II miejsce, a Justyna Borzęcka III miejsce
  • Udział w konkursie „Dzień stracha Polnego” - trzy wyróżnienia
Osiągnięcia sportowe:
  • W sztafetowych biegach przełajowych chłopców na etapie gminnym I miejsce, III miejsce w finale Powiatu
  • W piłce nożnej chłopców – I miejsce w gminie, III miejsce w finale Powiatu
  • W piłce ręcznej chłopców – I miejsce w zawodach gminnych, I miejsce w półfinałach Powiatu, III miejsce w finale Powiatu
  • W piłce koszowej chłopców I miejsce w gminie, II miejsce w półfinale powiatu
  • W walentynkowym Turnieju Gimnastyki Dziewcząt drużyna w składzie Gwizdoń Zuzanna, Olearczyk Klaudia, Waliczek Aleksandra, Krehut Dominika, Gańczarczyk Elżbieta, Kublin Olga zajęła II miejsce. Indywidualnie: I miejsce – Zuzanna Gwizdoń, III miejsce – Klaudia Olearczyk, IV miejsce Aleksandra Waliczek
  • W Turnieju o Puchar BBOSiR w Bielsku –Białej w piłce ręcznej chłopców III miejsce

ROK SZKOLNY 2009/2010


Sukcesy naukowe:
  • W wojewódzkim Konkursie Literackim „Chcecie bajkę, oto bajka” organizowanym przez Dom Kultury w Buczkowicach I miejsce zajęła Justyna Borzęcka, a wyróżnienie Paweł Pasieka
  • W międzygimnazjalnym konkursie „Jesienne pejzaże i ... przemijanie” organizowanym przez nasza szkołę trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno: I miejsce zajęły: Katarzyna Kwaśny, Ilona Bernal, Marta Urban II miejsce wywalczyła: Justyna Borzęcka III miejsce zajęła: Aleksandra Stekla
  • W powiatowym konkursie „EURODYTA 2009” organizowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku- Białej wyróżnienie zdobył Paweł Pasieka
  • W I Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Dokumentalnych Marcin Spannbauer otrzymał wyróżnienie
  • W gminnym konkursie Kolęd i Pastorałek zespół wokalno - instrumentalny zajął II miejsce
  • W V Gminnym Konkursie Ekologicznym drużyna w składzie: Edyta Wiencek, Rafał Wiencek i Paweł Parzyk zajęła I miejsce w kategorii gimnazja
  • Filip Bonk – finalista konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego
  • Paweł Pasieka – laureat Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”
  • Anna Gwizdoń - Finalistka Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”
  • Ilona Bernal, Katarzyna Kwaśny – wyróżnienie w XIV Konkursie Poezji Religijnej „ Wierność Chrystusa, wierność Kapłana” organizowanym przez Katolickie stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko – Żywieckiej
  • Katarzyna Duława – w konkursie „Strachy Polne” – I miejsce w ocenie P. Kohuta, wyróżnienie od Starostwa Powiatowego
  • Dorota Misiarz – 8 miejsce, Karolina Hojdysz – 11 miejsce (na 124 możliwe) w wojewódzkim Konkursie informatyczno – Historycznym „ Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Polski, które wpłynęły na nasz dzisiejszy świat”
  • Marta Urban - 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Energia elektryczna wokół nas” organizowanym przez spółkę ENION – etap regionalny
  • Zespół wokalno – instrumentalny - wyróżnienie w XI Powiatowych Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2010
  • Marcin Spannbauer – III miejsce w unijnym konkursie o piractwie w kategorii VIDEO
  • Błażej Tomaszek – I miejsce, Katarzyna Kwaśny – II miejsce, Klaudia Westermann –wyróżnienie w VI Międzygimnazjalnym Konkursie „ Czy znasz gwarę Śląska Cieszyńskiego”
  • Koło teatralne – wyróżnienie specjalne w przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych
  • Izabela Gruszczyk - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowo – Informatycznym w Skoczowie /jedyna gimnazjalistka w gronie nagrodzonych/
  • Kamil Flig, Kordian Patalong, Marcin Spannbauer - III miejsce w konkursie niemiecko – angielskim MISTRZ JĘZYKA 2010, organizowanym przez Zespół szkół im J. Tuwima w Bielsku – Białej
Osiągnięcia sportowe:
  • W sztafetowych biegach przełajowych chłopców - V miejsce w finale powiatu
  • W piłce nożnej chłopców – I miejsce w gminie, II w półfinale powiatu
  • W piłce ręcznej chłopców – I miejsce w zawodach gminnych
  • Drużyna piłki ręcznej chłopców – 4 miejsce w finale wojewódzkim , I miejsce w finale powiatu, I miejsce w finale rejonu, I miejsce w ćwierćfinale województwa śląskiego
  • Koszykówka chłopców – I miejsce w Gminie, II miejsce w finale powiatu
  • Drużyna dziewcząt – V miejsce w gimnastycznych zawodach szkól gimnazjalnych powiatu bielskiego
  • Drużyna chłopców – III miejsce w zawodach strzeleckich w Mazańcowicach
  • Powiatowe zawody pływackie w Kozach – Ewa Spannbauer – I miejsce 50m stylem klasycznym , Emilia Suchy – I miejsce 50m stylem dowolnym, Marcin Spannbauer – III miejsce 100m stylem dowolnym
  • Drużyna chłopców - III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar dyrektora BBOSiR
  • Drużyna dziewcząt - III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar dyrektora BBOSiR
  • Gimnazjum w Jasienicy zajęło III miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bielskiego za rok szkolny 2009/2010

ROK SZKOLNY 2008/2009


8 reprezentantów naszego gimnazjum brało udział w rejonowych konkursach przedmiotowych.

W ostatecznym rozstrzygnięciu Łukasz Skoczylas został czterokrotnym laureatem - z matematyki, chemii, biologii, języka angielskiego. Klaudia Cholewik uzyskała tytuł finalisty z matematyki.

Sukcesy humanistyczne:
  • W powiatowym Konkursie Literackim "Chcecie bajkę, oto bajka" organizowanym przez Dom Kultury w Buczkowicach I miejsce zajęły Anna Olek . i Aleksandra Szczugiel, III miejsce Klaudia Cholewik, wyróżnienie Karolina Żelasko.
  • W międzygimnazjalnym konkursie "Jesienne pejzaże i ... przemijanie" trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno: I miejsce uczennice: Katarzyna Kwaśny, Justyna Borzęcka, Ilona Bernal, II miejsce - Krystian Lis, III miejsce Marta Urban.
  • Aleksandra Szczugiel zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Orograficznego.
  • W powiatowym konkursie "Drogi do niepodległości" Krystian Lis zajął I miejsce za opowiadanie opisujące historię Bielska-Białej po I Wojnie światowej.
  • W finale konkursu ortograficznego o "Pióro Dyrektora Szkoły" I miejsce zajęła Aleksandra Szczugiel, a II miejsce Adam Krzykowski.
  • W konkursie ortograficznym organizowanym ptrzez Gimnazjum w Rudzicy trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszego gimnazjum: I - Aleksandra Szczugiel, II - Monika Urbaniec, III - Justyna Borzęcka.
  • W powiatowym konkursie zorganizowanym przez Zespół Liceów Ogólnokształcących w Czechowicach - Dziedzicach - I miejsce Aleksandra Szczugiel, III miejsce Urszula Żebrowska.
Sukcesy matematyczne:
  • W wojewódzkim konkursie Nudna Matematyka w kategorii klas III Łukasz Skoczylas zajął IV miejsce.
  • Uczniowie: Łukasz Skoczylas, Klaudia Cholewik, Agnieszka Muszyńska i Anna Olek brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej na szczeblu wojewódzkim.
  • Klaudia Cholewik i Łukasz Skoczylas uzyskali wyróżnienia w konkursie matematycznym KANGUR.
  • W konkursie o puchar Dyrektora V LO w Bielsku - Białej drużyna gimnazjum zajęła V miejsce, Klaudia Cholewik i Łukasz Skoczylas są laureatami tego konkursu.
  • W powiatowym konkursie zorganizowanym przez Zespół Liceów Ogólnokształcących w Czechowicach - Dziedzicach Łukasz Skoczylas zajął I miejsce, Klaudia Cholewik - trzecie.
  • W konkursie matematycznym ALFIK Łukasz Skoczylas - wynik barfdzo dobry.
Sukcesy sportowe:
  • W sztafetowych biegach przełajowych chłopców w etapie gminnym II miejsce, IV miejsce w powiecie.
  • W piłce nożnej chłopców - I miejsce w gminie, II miejsce w finale powiatu.
  • W piłce ręcznej chłopców - II miejsce w zawodach gminnych.
  • W piłce koszowej chłopców I miejsce w gminie, II miejsce w finale powiatu.
  • W zawodach o Puchar Dyrektora Bielskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drużyna chłopców w piłce ręcznej chłopców zajęła I miejsce.
  • W koszykówce dziewcząt - II miejsce na szczeblu Gminy.
  • W siatkówce chłopców - III miejsce na szczeblu Gminy.
  • W turnieju Petrvald - Strumień - Jasienica - III miejsce w piłce koszowej chłopców.
Sukcesy muzyczno-plastyczne:
  • W gminnym konkursie Kolęd i Pastorałek zespół wokalny otrzymał wyróżnienie za profesjonalizm.
  • W powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez PTTK w Bielsku- Białej "Dziś płonie trawa jutro twój dom" - Angelina Czarnecka zajęła III miejsce.
  • Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym "Mój ulubiony bohater literacki" otrzymała Monika Mazgaj.
  • W powiatowym przeglądzie piosenki turystycznej w kategorii "Gimnazja" - II miejsca zespołowo i indywidualnie.
  • W konkursie plastycznym organizowanym przez Gimnazjum 11 w Bielsku - Białej I miejsce zajęła Justyna Borzęcka.
  • W XI edycji ogólnopolskiego konkursu "Klęska - powódź czy huragan Straż Pożarna ci pomaga" Justyna Borzęcka zajęła I miejsce w powiecie i praca została zakwalifikowana do etapu wojewodzkiego.
  • Wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Ekologicznym w kategorii fotografia - Natalia Zypser.
  • Wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Ekologicznym w kategorii prac plastycznych - Anna Gwizdoń.
  • Wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Ekologicznym w kategorii prezentacja multimedialna - Marcin Jakubiec.
  • Joanna Jędrzejko brała udział w XII Międzynarodowym Konkursie "Igłą malowane".
Osiągnięcia uczniów klas III z języka angielskiego:
  • Łukasz Skoczylas - laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.
  • Łukasz Skoczylas - III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem śląskiego Kuratora Oświaty.
  • Szymon Bik - laureat w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego o nagrodę główną Dyrektora III Liceum im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Oxford Centre.
  • Łukasz Skoczylas - finalista w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego o nagrodę główną Dyrektora III Liceum im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Oxford Centre.
  • Łukasz Skoczylas - I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez dwujęzyczne Liceum im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej.Nagroda to trzyletnie stypendium w prywatnym LO.
  • Szymon Bik - II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez dwujęzyczne Liceum im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Nagroda to trzyletnie stypendium w prywatnym LO.
  • Anna Kisiała - V miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej.
Inne sukcesy:
  • W Konkursie Wiedzy biblijnej JONASZ finalistami zostali Adam Krzykowski, Klaudia Cholewik, Monika Kaganiec, Michał Jarzyna.
  • W konkursie multimedialnym inspirowanym Ewangelią wg św. Marka - II miejsce Justyny Borzęckiej.
  • Klaudia Cholewik od września 2008 r. jest Stypendystką Fundacji Komandor.
  • Łukasz Skoczylas został zakwalifikowany do grona Kandydatów Krajowego Funduszu na rzecz dzieci. Łukasz ma okazję uczestniczyć w warsztatach oraz seminariach w czołowych placówkach badawczych i uczelniach w Polsce.
  • Nasze miniprzedsiębiortwo "Bagatelka" zajmuje 1 miejsce w kategorii "Najlepsza strona internetowa" w rankingu 91 szkolnych miniprzedsiębiorstw z całej Polski.
  • W IX Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym INFOGIMUS o zasięgu wojewódzkim pod patronatem śląskiego Kuratora Oświaty w finale brał udział Łukasz Skoczylas.
  • W konkursie chemicznym " Chemia na Ty" zorganizowanym przez Bielską Szkołę Przemysłową Łukasz Skoczylas zajął I miejsce
  • II miejsce Pawła Parzyka w konkursie "Sprawni jak kadeci" organizowanym przez prywatne LO "wojskowe" w Bielsku - Białej Nagrodą jest stypendium umożliwiające bezpłatną naukę w tej szkole.
  • W regionalnym konkursie z techniki "ELEKTRONIKA - TO NIE TAKIE TRUDNE" uczniowie Marek Pisarek i Marcin Spannbauer zajęli II miejsce
  • W turnieju wiedzy pożarniczej na szczeblu Gminy drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce.
  • Uczniowie Gimnazjum brali udział w realizacji Ogólnopolskiego programu POLA NADZIEI 2009, z którego dochód przeznaczony został na budowę hospicjum w Bielsku - Białej.
  • W powiatowym konkursie zorganizowanym przez Zespół Liceów Ogólnokształcących w Czechowicach - Dziedzicach Klaudia Cholewik zajęłą IV miejsce.

ROK SZKOLNY 2004/2005


Laureatką KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII została Magdalena Wawrzeczko 3a, finalistą Marcin Krupa 3a, opiekunem była p.Aldona Fokt.

Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w konkursach plastycznych i przeglądach muzycznych. Opiekunem tej grupy uczniów był p. Stanisław Urban. Wśród licznych konkursów należy wymienić m.in.:
  • Wojewódzki konkurs plastyczny pt. "MÓJ BOHATER LITERACKI" - 3 miejsce otrzymała uczennica Magdalena Wawrzeczko 3a.
  • Konkurs piosenki turystycznej pod patronatem STAROSTY BIELSKIEGO - MAZAŃCOWICE 2005. Uczniowie naszej szkoły zdobyli tam 1 miejsce.
  • Konkurs kolę i pastorałek o puchar WÓJTA GIMINY JASIENICA - 1 miejsce.
  • Konkurs poezji śpiewanej i konkurs plastyczny "Królowa Europa" - organizowane pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Bielsku - Białej.


7 maja 2005 r drużyna Szkolnego Koła PCK reprezentowała nasze gimnazjum w REJONOWYCH MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY PCK W BIELSKU - BIAŁEJ, zajmując 3 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych z rejonu bielskiego.

W kwietniu odbyło się w naszej szkole podsumowanie całorocznego konkursu EKO-KLASA. W ramach tego konkursu zorganizowano zbiórkę surowców wtórnych oraz liczne działania wspomagające edukację ekologiczną na naszym terenie (prezentacja miejsc szczególnie zanieczyszczonych, ulotka promująca zbiórkę i recykling odpadów). Zwycięski tytuł Eko -Klasy otrzymała 1 d. Opiekunem całej akcji była p. Barbara Mierzejewska.

Nasi uczniowie brali również udział w II EUROPEJSKIM KONKURSIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ PT. "MOJE MIASTO". Laureatką tego konkursu zastała Iwona Schlauer, która zajęła 3 miejsce w swojej grupie wiekowej. Opiekę nad uczestnikami sprawowała p.Małgorzata Skoczylas.

Uczniowie naszego gimnazjum prezentowali swoje umiejętności na konkursach literackich, ortograficznych i recytatorskich. Do najważniejszych można zaliczyć:
  • Konkurs literacki "ŻYWIOŁY" (Patrycja Ryrych)
  • Konkurs literacki organizowany przez WSiP - recenzja adaptacji filmowej (Patrycja Ryrych, Katarzyna Szoblik, Magdalena Wawrzeczko)
  • Konkurs recytatorski o puchar dyrektora LO nr 7 w Bielsku-Białej (Natalia Hupert, Anna Kędroń, Katarzyna Szoblik)
  • II Międzygimnazjalny konkurs recytatorski w Jasienicy - Anna Kędroń 1 miejsce
  • II Międzygimnazjalny konkurs ortograficzny w Rudzicy - Marcin Krupa, Adrianna Krehut - 1 miejsce
  • Konkurs recytatorski "POEZJI K.K. BACZYŃSKIEGO" w Bielsku-Białej - uczennica Katarzyna Szoblik zakwalifikowała się do ścisłego finału.
  • Konkurs literacki "LIST DO POSTACI Z BAŚNI" organizowany przez Pocztę Polską i UNICEF. Do konkursu zakwalifikowano 20 prac z naszego gimnazjum. Wyniki zostaną podane we wrześniu 2005.
Opiekunami osób uczestniczących w tych konkursach były p.Jolanta Szczugiel, p.Joanna Surma i p.Dagmara Ewertowska.

Drużyna z naszej szkoły brała również udział w powiatowym konkursie ŚLĄSK CIESZYŃSKI MOJA MAŁA OJCZYZNA WCZORAJ I DZIŚ. Tam zajęła 2 miejsce w kategorii plastycznej. Opiekunem grupy była p.Krystyna Pniewska.

Uczniowie naszego gimnazjum mogli spróbować również sił w konkursach matematycznych. Do najważniejszych można zaliczyć:
    KONKURS O PUCHAR DYREKTORA V LO W BIELSKU-BIAŁEJ - udział w finale uczennicy Karoliny Penkali 3a.
    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI - w etapie rejonowym wzięli udział: Monika Zielińska, Karolina Penkala, Marcin Krupa.
                  Finalistą tego konkursu został Marcin Krupa 3a - opiekun p.Piotr Kliber
    KONKURS "NUDNA MATEMATYKA" - organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Laureatką tego konkursu została Gabriela Kliś, która zakwalifikowała się do 3 etapu konkursu.

    KANGUR MATEMATYCZNY" - wynik bardzo dobry uzyskała Karolina Penkala, wyróżnienia otrzymali: Paulina Cholewik, Sławomir Kucharski, Joanna Naglik.
    "Oxford matematyczny" - najlepszy wynik w szkole osiągnął uczeń kl.1 Paweł Król.
Opiekę nad uczestnikami wszystkich konkursów matematycznych sprawowali: p. Piotr Kliber, p. Ksenia Sobańska, p. Dorota Kuminek.

Na przełomie marca i kwietnia odbył się SZKOLNY KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ. Laureaci tego konkursu zakwalifikowali się do udziału w Eurounijadzie w Mazańcowicach. Drużyna z naszego gimnazjum zdobyła tam 1 miejsce. Opiekę nad drużyną sprawowały p.Jolanta Szczugiel i p.Olga Schimanke-Niemiec.

Uczniowie naszej szkoły prezentowali swoją znajomości języków obcych na konkursach gminnych, powiatowych i ogólnopolskich. Należały do nich m. in.:

1.OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO "Sprachdoktor" - 2 miejsce i 18 w Polsce otrzymała Dorota Poczkaj. Opiekunem uczestników była p.Olga Schimanke-Niemiec.
2.MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (DLA KL. 1) - Natalia Suchy zajęła tam 1 miejsce, wyróżnienia otrzymali: Paulina Cholewik, Gabrysia Iskierka, Marek Pasieka.
3.KONKURS INFORMATYCZNO-JĘZYKOWY W SKOCZOWIE - Marcin Krupa zajął 1 miejsce, Paweł Małysiak 7 miejsce.
4.KONKURS FOX 2005 - najlepszy wynik i ocenę bardzo dobrą oraz 3 lokatę na 939 startujących uzyskał Marcin Krupa, ocenę dobrą Joanna Bury.
Laureatów i uczestników konkursów z języka angielskiego przygotowywały p. Magdalena Biesok i p. Anna Tyrna.

ROK SZKOLNY 2002/2003


Absolwenci: Piotrek Pyka, Ania Ochodek i Marysia Suchy odebrali z rąk wojewody śląskiego, Lechosława Jarzębskiego nagrody przyznane w konkursie "Moja szkoła w Unii Europejskiej". W konkursie na etapie wojewódzkim uczestniczyły 143 szkoły, komisja wyróżniła 3 gimnazja - w tym nasze. Szkoła otrzymała 26-tomową encyklopedię BRITANNICA oraz liczne edukacyjne programy multimedialne, natomiast wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki

Wyniki konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY":
W kategorii klas 1 Gimnazjum najlepsi to:

PENKALA KAROLINA - ocena bdb
STRZELCZYK MATEUSZ - wyróżnie
W kategorii klas 2 Gimnazjum najlepsi to:
KLIŚ AGNIESZKA - wyróżnienie
PĘKALA KAMIL - wyróżnie
W kategorii klas 3 Gimnazjum najlepsi to:
RYRYCH JANUSZ - ocena bdb
WOLAŃSKI TADEUSZ - wyróżnie

Z inicjatywy Pani Haliny Mikołajek, nauczycielki plastyki, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Jasienicy wzięli udział w konkursie plastycznym "Oczami dziecka". Konkurs zorganizowany został przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział w Bielsku-Białej i miał na celu propagowanie bezpiecznej pracy wśród młodego pokolenia oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z pracy w gospodarstwie rolnym. Zaszczytne pierwsze miejsce oraz cenną nagrodę rzeczową zdobył uczeń klasy 2F Mateusz Krupiński, natomiast wyróżnienia otrzymali Dorota Poczkaj 2B, Agata Kalenik 2E, Angelika Janota 2A oraz Magdalena Wawrzeczko 2A.



Mateusz z 2F odbiera nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca



wyróżnienie otrzymały Angelika z 2A



oraz jej koleżanka Magdalena również z 2A



a oto cała grupa nagrodzonych wraz z organizatorami i p.Haliną - nauczycielem plastyki


ROK SZKOLNY 2001/2002


IV konkurs matematyczny o Puchar Dyrektora
V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej

    Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce w IV Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej.
    Tak wielki sukces zawdzięczamy uzdolnionym matematycznie absolwentom 1999-2002: Dominice Tomaszek, Grzegorzowi Łuczynie, Markowi Kurcyusowi i Rafałowi Ochodkowi.
    Gimnazjum w Jasienicy pokonało aż 58 gimnazjów województwa śląskiego. Nasi uczniowie z całą pewnością nie osiągnęliby tak wielkiego sukcesu, gdyby nie praca pani Anny Kocoń - nauczycielki matematyki i fizyki oraz wychowawczyni trojga spośród czworga wymienionych uczniów, która przez te wszystkie lata czuwała nad ich zdolnościami. Z naszymi "matematykami" pracowała również pani mgr Ksenia Sobańska.

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

Nie tylko sukcesy matematyczne!!!

Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego został Mateusz Batelt - absolwent.
Mateusz przygotowywany był przez panią Olgę Schimanke-Niemiec.

Zdolnościami recytatorskimi wyróżniła się Izabela Heinrich - absolwentka zdobywając wysoką lokatę w IV Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Słońce, słońce i życie".
Iza przygotowywana była przez panią mgr Joannę Surma.

Pięknie recytowała również Maria Pyka - absolwentka zdobywając wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Żywioły".
Marysię do konkursu przygotowywała pani mgr Joanna Surma.

Ostatnia modyfikacja: środa, 14 wrzesień 2016, 23:42